Kraus Organica 500g

  • Kraj pochodzenia: Argentyna
  • Skład: Ostrokrzew paragwajski – listki i patyczki
  • Moc pobudzenia: 3/5 Yerbovoltów
  • Masa netto: 500 g

35,00

Kategoria:
Gwarantowane bezpieczne zakupy

Opis

Yerba Mate Organica sztandarowy produkt marki Kraus. Wersja organiczna yerby suszonej w technologii bez dymu (sin humo) co oznacza, że w procesie suszenia yerby nie stosuje się dymu, tylko gorące powietrze, dzięki czemu yerba nie ma dymnego posmaku. W połączeniu z ekologiczną formą uprawy otrzymujemy bardzo dobry organiczny produkt! Jedna z najpopularniejszych marek dostępna na wyciągniecie ręki. Kraus Organica to produkt z licznymi certyfikatami, o których warto wiedzieć, a są to m.in.:
– fair for life (sprawiedliwy handel)
– certyfikat koszerności
– USDA Organic
– Europejski certyfikat żywności ekologicznej
– Bio Siegiel (niemiecki certyfikat ekologicznego rolnictwa)
Organiczny Kraus to yerba mate zawierająca średnio cięte listki, pył oraz patyczki. Wszystko utrzymane w idei ekologicznych upraw oraz sprawiedliwego handlu, co przekłada się na uczciwsze warunki dla osób pracujących na plantacji. W smaku jest to yerba, która może czasami wydawać się specyficzna, dzięki suszeniu yerby gorącym powietrzem. Smak naparu staje się mniej cierpki bez odczuwalnej dymności, z którą początkujący często sobie nie radzą. Rekomendujemy tę yerbę nie tylko początkującym ze względu na jej przyjemny smak, ale również pozostałym fanom yerba mate. Ciekawy smak, ekologiczne uprawy oraz suszenie gorącym powietrzem to duże zalety produktów od firmy Kraus.

Termin minimalnej trwałości i nr partii produkcyjnej znajduje się na opakowaniu.
Przechowywać w suchym i zacienionym miejscu, w szczelnym opakowaniu.
Propozycja przygotowania yerba mate: wsyp yerba mate do naczynia, na początku przygody może to być od 3-4 łyżek stołowych do ¾ naczynia.  Zalej gorącą wodą o temp. 70-80°C, włóż bombille w susz. Napar jest gotowy, pij aż do wypłukania smaku. Susz możesz zalewać również wodą z lodem, więcej szczegółów znajdziesz na naszym blogu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kraus Organica 500g”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *